Šlapio kolodijaus proceso metu ant stiklo susidaro negatyvinis vaizdas. Tai buvo patobulinimas, lyginant su kalotipijos procesu, kurį atrado Henry Foxas Talbotas, kuris rėmėsi popieriaus negatyvais, ir nuo dagerotipijos , kur buvo gaunamas tik vienetinis atvaizdas ir jo nebuvo galima pakartoti.
Kolodijos procesas, leisdavo iš negatyvo padaryti teoriškai neribotą žymiai geresnės kokybės atspaudų skaičių. Šlapio kolodijaus vaizdo spausdinimas paprastai buvo atliekamas ant albumino popieriaus.
Kadangi kolodijus yra lipni ir skaidri terpė, jį galima įmirkyti šviesai jautraus sidabro nitrato tirpale , todėl jis idealiai tinka padengti stabilius paviršius, pavyzdžiui, stiklą ar metalą fotografavimui. Kai metalinė /ferotipija/ plokštė yra padengta kolodiju, įsodrinta sidabro nitratu, eksponuojama ir išryškinta , ji sukuria tiesioginį pozityvinio vaizdo efektą , nors plokštelėje yra negatyvinis vaizdas .Tuo tarpu kolodiju padengus stiklą, vaizdas tampa negatyvinis ir lengvai atkuriamas ant fotografinio popieriaus. Šlapias kolodijus taip pat yra palyginti nebrangus procesas, palyginti su jo pirmtaku dagerotipiniu procesu . Šis procesas tuo metu taip pat buvo palygint labai greitas, o norint, kad vaizdas būtų eksponuojamas dienos šviesoje, prireikdavo tik kelių sekundžių.
Fotografas, tyrinėtojas, senovinių fotografinių technologijų žinovas. Šiame filme Mindaugas Meškauskas papasakos apie Šlapiojo Kolodijaus fotografinę technologiją, pademonstruoja ir paaiškina kaip naudojant šią technologiją atsiranda fotografinis vaizdas, kokie cheminiai ir fiziniai procesai vyksta. Jautriai ir nuosekliai – apie visus fotografinius niuansus pasakoja Mindaugas Meškauskas šiame filme. Šlapiasis Kolodijus – technologija kitados sukėlusi revoliuciją fotografijos evoliucijoje.